CO VÁM BOROVÁ LADA NABÍZÍ

Borová Lada je klidná horská obec uprostřed vysoké Šumavy ve výšce okolo 900 m.n.m., sousedící s Kvildou, Knížecími Pláněmi a dalšími nádhernými místy, teče tudy Teplá Vltava, je to ideální místo pro cyklistiku, turistku a lyže.

 
 • Zimní sezona - Přímo tudy vedou strojově upravené běžecké stopy, které navazují na desítky kilometrů tratí na Zadově, Kvildě, Horské Kvildě, Zhůří, Filipově Huti, Modravě, a dál a dál, záleží jen na vás. Sjezdovky jsou přibližně 5 km odtud v Nových Hutích (spíše začátečnické loučky, ale s plným technickým vybavením) nebo 11 km na Zadově/Churáňově (opravdové).
   
   
 • Letní sezona - Na kole obsáhnete celou Šumavu od Lipna po Železnou Rudu, opět záleží jen na vaší kondici a preferencích. Kromě horských kol se dá po Šumavě dobře jezdit i na silničních kolech, povrch silnic je (většinou) ve slušném stavu. Na blízké Bučině je pěší a cyklistický hraniční přechod do Německa, ve Strážném pak standardní silniční přechod. I pěšky se od nás snadno dostanete do jedněch z nejkrásnějších partií Šumavy – na Knížecí Pláně, Bučinu, bývalé Stodůlky a Světlé Hory, na Kvildu, prameny Vltavy,…
   
   
 • Vybavenost v obci a okolí - Smíšený obchod, kde se dá koupit prakticky vše z běžných potřeb a potravin (v letní i zimní sezóně má prodlouženou otevírací dobu a otevřeno i o víkendu) a 2 restaurace, vše několik kroků od našich apartmánů. 13 km od nás je Vimperk, kde je vše další, včetně supermarketů.
   
   
 • Širší okolí – Zde je také opravdu dostatek pozoruhodným míst: hrady Kašperk, Velhartice, Rábí, zámek ve Vimperku, středověká města Prachatice a Český Krumlov, přehradní nádrž Lipno a další.
   
   
   
   
   
 • Mapa
Map - Borova Lada